19 Decembrie 2014 12:01:03
    · Vizitatori conectaţi: 1

· Membri conectaţi: 0

· Membri înregistraţi: 17
    · Cel mai nou membru: olteanuco
    Bun venit

Bine aţi venit pe site-ul oraşului Costești - Argeș!

Cu respect,
     Baicea ION
     Primarul oraşului Costești
    Aveţi în aceste pagini o imagine de ansamblu a oraşului Costești, informaţii despre trecutul şi prezentul oraşului nostru, dar şi câteva idei despre viitorul său. Acest site se doreşte a fi un instrument de comunicare rapid şi eficient între Primărie şi cetăţenii oraşului, dar şi o modalitate de a ne face cunoscuti, cei interesaţi vor primi informaţii de pe site-ul nostru despre: administraţia publică, unităţi de învăţământ, cultură, agenţi economici, etc.
    Ca primar al tuturor costeștenilor, îmi declar întreaga disponibilitate pentru ca Primăria şi Consiliul Local să devină parteneri de dialog cu locuitorii în slujba cărora îmi desfăşor întreaga activitate.
    Vă invit deci cetăţeni ai Costeştiului să faceţi aprecieri şi propuneri privind dezideratele de viitor, iar noi le vom analiza cu mare atenţie şi ne vom strădui să le punem în practică în folosul comunităţii noastre.
    Pe dvs, oaspeţii noştri, vă invităm să ne cunoaşteţi tradiţiile, să ne înţelegeţi modul de viaţă, să ne fiţi alături la sărbători, să edificăm împreună viitorul.
    Sper că această vizită vă va trezi interesul şi vă veţi convinge de facilităţile şi oportunităţile de dezvoltare oferite de oraşul nostru, invitîndu-vă să fiţi partenerii noştri.
    Tuturor celor care vizitaţi Costeştiul virtual vă adresez salutul meu şi al întregii echipe din Primărie.
    Sărbaători fericite si imbelsugate
    Primăria Costești vă urează: Sărbători fericite și îmbelșugate!

Dragi prieteni, apropierea Sfintelor Sărbători ale Crăciunului și a Anului Nou îmi oferă prilejul plăcut de a vă transmite, din partea mea și a echipei Consiliului Local Costești, cele mai bune gânduri și urări de sănătate, fericire, pace și belșug!

La mulți ani, 2015!

Cu drag, Primarul orașului Costești